OpenOffice — це набір безкоштовних програм для обробки електронних таблиць, текстів, графіки, презентацій, а також баз даних і багатьох інших офісних файлів. Програма працює на всіх ПК і дозволяє зберігати всі особисті дані у відкритому міжнародному форматі ODF та інших поширених зараз офісних пакетах.
Компоненти OpenOffice
В програмний пакет OpenOffice входить:
- Calc - це модуль електронної таблиці, який дозволяє аналізувати, обробляти і візуалізувати табличні дані, а також маніпулювати ними для отримання необхідного результату. Програма має просунуті засоби для аналізу, прийняття рішень і побудови на їх основі діаграм. Вона має більше 30 функцій для математичних, фінансових і статистичних операцій.
- Draw - це інструмент для малювання, використовує редактор векторної графіки. З його допомогою однаково якісно можуть бути виконані і прості діаграми, і тривимірні художні роботи. Також програма дозволяє імпортувати зображення та графіку найпоширеніших форматів і може збережуть готовий проект в більш ніж 20-ти з них, включаючи PDF, Flash, PNG і HTML.
- Impress - це інструмент для роботи з презентаціями. Він дуже простий в освоєнні, має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і базовий набір інструментів (анімація, ефекти, засоби малювання), що дозволяє створювати презентації. Крім того, презентація може бути розширена текстовими ефектами Fontwork, а формат готового файлу сумісний з Microsoft PowerPoint.
- Base забезпечує стандартні засоби повсякденної роботи з базами даних. Програма може редагувати звіти, форми, запити, таблиці, відносини і подання так, щоб управління ними стало максимально простим і знайомим. З нових можливостей програма пропонує можливість аналізу і редагування відносини зі схеми його подання. Сумісними з нею є dBASE, MySQL, Microsoft Access, Oracle а також будь-які інші JDBC і ODBC бази даних.
- Math - редактор рівнянь і формул. Він може бути використаний для створення складних рівнянь, що включають символи і знаки, які не доступні в стандартних наборах шрифтів.
Переваги OpenOffice
- Вільне поширення.
- кросплатформенність та.
- Можливість вносити власні зміни в програмне забезпечення.
- Сучасний і інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс.
- Підтримка багатьох мов.
- Модульність.
- Інтеграція.
- Відкрита файлова структура.