Цікаве назву QEMU являє собою найменування програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, призначеної для повної емуляції персонального комп'ютера.
Ми анітрохи не перебільшимо, якщо скажемо про великий затребуваності технології віртуалізації в наш час. Якщо ввести слово «віртуалізація» в одній з пошукових систем, то на виході отримаємо понад 20 мільйонів результатів. Незважаючи на це, на величезному ринку віртуалізації все ще знаходяться незайняті ніші. QEMU не фігурує на перших сторінках новин, але є однією з найцікавіших програм віртуалізації. Якщо вам потрібна віртуалізація і вас зацікавила описуване нами, спробуйте QEMU в дії.
Подану програму розробив програміст з Франції – Фабріс Беллар, раніше створив відому бібліотеку libavcodec, яка використовується такими відомими програмами, як ffdshow, FFmpeg, VideoLAN, Mplayer та іншими.
Крім процесора QEMU дозволяє емулювати вичерпне число підсистем, таких як відеокарти і мережеві плати. Також доступна емуляція і більш просунутих речей, наприклад, симетричних багатопроцесорних систем з загальним числом чіпів, рівним 255 штук, інших архітектур процесорів (ARM, PowerPC).
Що може емулювати QEMU:
- процесори Intel x86 (80386/486, Pentium (Pro), AMD64);
- x86-сумісні CPUs, такі як ARM, PowerPC, SPARC, MIPS, m68k (частково), SPARC64;
- пристрою вводу-виводу.
Список платформ, які підтримуються програмою: Windows, Linux, FreeBSD, Syllable, FreeDOS, QNX, MAC OS X, Android і інші.
На даний момент розробляється функціонал, який реалізує підтримку апаратної віртуалізації (Intel VT, AMD SVM). Перший час розробка відбувалася як складова частина проекту Linux KVM, але нещодавно розробниками було прийнято спільне рішення про інтеграцію підтримки в QEMU-KVM (магістралі).
Додати коментар